Naujienų prenumerataDruskininkų plakatas
Spektaklio premjera: Rytietiškų šokių studija „Orientalija" pristato šokių spektaklį apie Užburtą Baltąjį miestą, stūksantį kažkur Sacharos dykumoje. Labai daug kas bandė ten patekti, bet niekam nepavyko... Galbūt jį užpustė smėlis? O gal jį nuo prašalaičių akių slepia džinai ir džinės? Spektaklio herojus žūt būt privalo jį surasti. Ar jam pavyks? Kokie nuotykiai jo laukia? Viena didžiausių ir seniausiai Lietuvoje veikiančių rytietiškų šokių studija „Orientalija“ savo naujame spektaklyje „Užburtas miestas“ naudoja etninius šokius iš įvairių Artimųjų ir Vidurinių Rytų ir Afrikos regionų – Egipto, Nubijos, Afganistano, Persijos ir kt., o taip pat įvairių stilių rytietiškus pilvo šokius. Spektaklio premjera 2016 m. liepos 2 d. 20 val. Druskininkų kultūros centro scenoje (Pramogų aikštėje). Maloniai kviečiame!

Hafla:

DruskininkŴ plakatas

Festivalio programa:

DruskininkŴ plakatas

Seminarų kainos:

DruskininkŴ plakatas

Seminarų mokytojos:

DruskininkŴ plakatas

Julijana Petersone – viena populiariausių rytietiškų šokių atlikėja Latvijoje. Nuo 2005 m. Vadovauja Rytietiškų šokių studijoje „AURAJ STUDIO“. Nuo 2007 m. Baltijos rytietiško šokio festivalio „PIRAMIDA“ direktorė. Nuo 2008 m. Organizatorė konkurso „The Qween of Pyramid“. Pati nuolat juda ir tobulėja bei skatina tobulėti kitus. Siekiant tapti rytietiškų šokių meistru, reikia stebėti kaip tą daro pripažinti meistrai ir mokytis pas patyrusius pedagogus. Apie seminarus: Baladi. Šiame seminare Jūs susipažinsite su Baladi stiliumi, sužinosite, kuo jis skiriasi nuo kitų. Tai bus puiki coreografija, su kuria Jūs galėsite pradėti savo solinę karjerą. Jausmingas taksimas pereina į akcentais apipintą "Masmudi kabir", Baladi progresija su modernaus šokio elementais. O Jūsų pasirodymas sužavės visus. Seminaras skirtas vidutiniam lygiui. Bellydance pop daina. Kompozicija sukurta, laikantis visų pilvo šokio tradicijų. Linksma pradžia hagalos žingsniu, pereinanti į viliojančias kombinacijas, sudarytas vadovaujantis baziniais pilvo šokio elementais, kurie nesikartoja per visą choreografiją. Seminare bus išdėstyti du šokio variantai: soliniam pasirodymui bei kompozicija grupei. Seminaras tinka pradedantiesiems ir ne tik...

DruskininkŴ plakatas

Dovilė Karpušenko – viena populiariausių rytietiškų šokių atlikėja ne tik Lietuvoje, Pabaltijos šalyse, bet ir kitose pasaulio šalyse, tokiose kaip Kinija, Taivanas, Malaizija, Australija, Suomija ir kt., kur ji dalinasi savo patirtimi, veda seminarus, teisėjauja konkuruose bei atlieka pasirodymus Gala Show koncertuose. Dovilės šokių karjera prasidėjo 2005 m. Jos natūralus talentas ir nuotaikingas stilius buvo pastebėtas viename egiptiečių restorane, kuris ją pakvietė reguliariai atlikti rytietiškų šokių programą. 2008 metais ji išpildė savo svajonę ir atidarė šokių mokyklą ("Dovilės rytietiškų studija", www.dovilesstudija.lt), kuri šiuo metu yra vienas iš didžiausių Lietuvoje. Dovilė neabejotinai pasiekė vieną iš geriausių Lietuvos pilvo šokėjų poziciją, turinti seminarus ir kviečiama į prestižinius renginius. Jos mokinės taip pat nugalėtojos daugelyje tarptautinių ir nacionalinių pilvo šokių konkursuose. Ji tobulinosi pas pasaulinio lygio mokytojus, tokius kaip Khaled Mahmoud, Tito, Ahmed Fekri Kairas Dalila, Zeina, Virginia Méndez, Mercedes Nieto, Natalie Becker, Magdy el Leisy, Elena Ramazanova, Aleksejus Ryabosapka, ir kt. Dovilė yra patekusi į geriausių atlikėjų dešimtuką pasauliniame konkurse, kuris vyko 2014m. Olandijoje, yra didžiausio Shanchajaus (Kinija) Tarptautinio pilvo šokių konkurso “SilkRoad Melody-2012″ III vietos laimėtoja, TV3 projekto “Lietuvos talentai” 2012m. pusfinalininkė, Tarptautinio rytietiškų šokių konkurso “Miss Baltic Belly Dance- 2011″(Ryga) bei Tarptautinio rytietiškų šokių konkurso ”PIRAMIDA-2010″ (Ryga) NUGALĖTOJA. Dovilė tvirtai tiki, kad pilvo šokis šiandien nepriklauso nei vienai valstybei. Jis priklauso visoms moterims! Dovilės Karpušenko seminaras: "Žaismingi būgneliai turintys sambos dvelksmo bei gitaros šėlsmas."

DruskininkŴ plakatas

Jurgita Sviderskienė - „Orientalijos" mokytoja ir choreografė, viena iš „Orientalijos" Rytietiškų šokių akademijos įkūrėjų ir dėstytojų, šokio spektaklio „Užburtas miestas" režisierė, idėjos, scenarijaus ir muzikinio apipavidalinimo autorė Rytietiškais šokiais užsiima jau daugiau kaip dvylika metų, dalyvavo įvairiuose festivaliuose, konkursuose, seminaruose, kaupė patirtį iš tokių mokytojų, kaip Mohamed Shahin, Randa, Dr. Mo Geddawi, Karim Nagi, Suha Deeb ir daugelio kitų meistrų. Pastaraisiais metais daug dėmesio skiria rytietiško šokio istorijos bei Šiaurės Afrikos etninių šokių studijoms. Seminaras: Rytietiško šokio istorija: nuo almėjų iki TV šou. Aprašymas: Šiais laikais rytietiškas pilvo šokis yra pelnęs kone viso pasaulio moterų susidomėjimą: jį šoka ne tik istorinėse jo gimimo vietose - Artimuosiuose Rytuose ir Egipte, - bet ir kitose šalyse bei žemynuose. Kaip atsirado šis šokis? Kokį šokį regėjo 19 a. keliautojai Egipte? Kaip jis išplito už Egipto ribų? Ir kodėl jis toks populiarus? Į šiuos klausimus mėginsime atsakyti seminaro metu. Seminaras vyks lietuvių kalba su galimybe versti į rusų kalbą.

DruskininkŴ plakatas
Irina Shamira Barzinskienė - „Orientalijos“ įkūrėja ir vadovė. Būdama 19 metų ir gyvendama Libane pirmą kartą pamatė pilvo šokį . Ten pradėjo lankyti šokio studiją ir lygiagrečiai lankydama keleto lygių užsiėmimus, baigė 5 pakopas. Vėliau tobulinosi Vokietijoje, Danijoje, Egipte, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Ukrainoje. Irina yra Tarptautinio rytietiškų šokių festivalio "ORIENTALIS" organizatorė, užsienio šalių konkursų teisėja, seminarų vadovė. Jos mokytojai: Suha Deeb (Libanas), Khaled Mahmuod (Egiptas), Nuor (Egiptas/Rusija), Rakija Hassan (Egiptas), Cihangir (Turkija), Maral (Sirija/Vokietija), Verahzad (Chile /Vokietija), Eman Zaki (Egiptas), Lubna Emam (Egiptas), Tito (Egiptas), Machmoud Reda (Egiptas), Aida Nour (Egiptas), Gabi Shiba (Libanas), Kazafi (Egiptas), Hassan Khalil (Egiptas), Zeina (Švedija/Egiptas) ir kiti... Seminaras: "Moteriškumo atskleidimas per rytietišką šokį". Tai ir žaidimas, ir sunkus darbas. Seminare sužinosite, kokios mažos bet svarbios gudrybės paverčia tikra moterimi ir išoriškai, ir iš vidaus.

Daugiau informacijos puslapyje: 2016 Oriental dance camp and festival